Të gjitha kategoritë
EN

Mulliri i topave planetare

Shtëpi> PRODUKTE > Mulliri i topave planetare

Industrial-Planetary-Ball-Mill-2
01 (1)
02 (1)
03 (1)
04 (1)
05 (1)
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L
Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L

Mulliri me top planetar me drejtim të plotë QXQM 8L

Goditjet: 31

Aplikime
Heavy-duty full-directional planetary ball mill is widely used in geology, minerals, metallurgy, electronics, building materials, ceramics, chemical industry, light industry, medicine, environmental protection and other departments. It is suitable for lots of production fields such as electronic ceramics, structural ceramics, magnetic materials, lithium cobalt oxide, lithium manganate, catalyst, phosphor, long afterglow phosphor, rare earth polishing powder, electronic glass, etc. Production of Powder, Fuel Cell, Zinc Oxide Varistor, Piezoelectric Ceramics, Nanomaterials, Wafer Ceramic Capacitance, MLCC, Thermistor (PTC, NTC), ZnO Varistor, Dielectric Ceramics, Alumina Ceramics, Zirconia Ceramics, Phosphor Powder, Zinc Oxide Powder, Cobalt Oxide Powder, Ni-Zn Ferrite, Mn-Zn Ferrite, etc.

  • Video
  • Përmbledhje
  • Parimi i punës
  • Veçori/përparësi
  • Data Sheet
  • Aksesor i përputhshëm

On basis of vertical planetary ball mill, the omnidirectional planetary ball mill adds the function of planetary disc overturning. While planetary disc and mill jars are doing planetary movement, they can also do 360 degree overturning in a stereo space to realize multi-directional and multi-dimensional movement of ball mill jars, and to improve degree of disordered movement of balls and materials. All material are ground inside the mill jars without dead angle, which makes grinding materials more uniform and finer. This kind of ball mill solves common issues such as sinking to the jar’s bottom and sticking to the jar’s wall.Heavy-duty full-directional planetary ball mill is designed for large batch production with sliding door based on laboratory type of full-directional planetary ball mill. This kind of machine can be matched with the support lifting and feeding devices which are adopted with integrated design. The feeding device incorporates the technology of vibrating screening and discharging for simple and convenient operation. It realizes easy and fast picking up, discharging and loading of mill jars, reduces labor intensity and improves production efficiency.

x-1

x-2

Mulliri me top planetar i serisë QXQM ka katër rezervuarë bluarjeje me top të instaluar në një disk. Kur disku i rrotullimit rrotullohet, enët e mullirit rrotullohen në boshtin e tyre dhe bëjnë rrotullim 360 gradë. Dhe topat në tanke bluajnë dhe përziejnë mostrat në lëvizje me shpejtësi të lartë. Produkti mund të copëtojë dhe të përziejë produkte të ndryshme të materialeve dhe grimcave të ndryshme me metoda të thata ose të lagështa. Granulariteti minimal i mostrave të tokës mund të jetë deri në 0.1 mikron metër. Përdoret gjerësisht në fushat e Gjeologjisë, Minierave, Metalurgjisë, Elektronikës, Materialeve të Ndërtimit, Qeramikës, Inxhinierisë Kimike, Mjekësisë së Industrisë së Lehtë, Mbrojtjes së Mjedisit etj. Mulliri planetar i topave të serisë QXQM ka katër rezervuarë bluarjeje me top të instaluar në një disk. Kur disku i rrotullimit rrotullohet, enët e mullirit rrotullohen në boshtin e tyre dhe bëjnë rrotullim 360 gradë. Dhe topat në tanke bluajnë dhe përziejnë mostrat në lëvizje me shpejtësi të lartë. Produkti mund të copëtojë dhe të përziejë produkte të ndryshme të materialeve dhe grimcave të ndryshme me metoda të thata ose të lagështa. Granulariteti minimal i mostrave të tokës mund të jetë deri në 0.1 mikron metër. Përdoret gjerësisht në fushat e Gjeologjisë, Minierave, Metalurgjisë, Elektronikës, Materialeve të Ndërtimit, Qeramikës, Inxhinierisë Kimike, Mjekësisë në Industrinë e Lehtë, Mbrojtjes së Mjedisit etj.

x-3

1. Shpejtësia e qëndrueshme rrotulluese e transmisionit të marsheve siguron qëndrueshmërinë dhe përsëritshmërinë e eksperimentit.
2. Parimi i lëvizjes planetare është miratuar në makinë, e cila ka shpejtësi të lartë, energji të madhe, efikasitet të lartë, granularitet të vogël.
3. Katër mostra pluhuri nga madhësi të ndryshme dhe materiale të ndryshme mund të prodhohen në të njëjtën kohë.
4. Makina kontrollohet nga konverteri i frekuencës, ju mund të zgjidhni shpejtësinë ideale të rrotullimit sipas rezultatit të pritshëm eksperimental. Konvertori është i pajisur me pajisje nën tension dhe mbirrymë për të mbrojtur motorin.
5. Mulliri planetar i topave ka funksione të fikjes së fuqisë së kohës, vetë-kohësimit përpara dhe kthimit të rrotullimit. Ju mund të zgjidhni lirshëm çdo mënyrë funksionimi të drejtimit njëkahësh, alternimit, vazhdimësisë, vendosjes së kohës sipas nevojave eksperimentale, në mënyrë që të përmirësoni efikasitetin e bluarjes.
6. Karakteristikat teknike të Tencan Ball Mill: Qendra e ulët e gravitetit, performanca e qëndrueshme, struktura kompakte, funksionimi i lehtë, siguria e besueshme, zhurma më e ulët, humbja e vogël.
7. Çelësi i sigurisë është instaluar në makinë për të parandaluar aksidentin e sigurisë nëse mbulesa e sigurisë hapet ndërsa makina është në punë.
Dizajni me pamje profesionale dhe modelimi industrial i guaskës së mullirit të topit me prodhim të dobët e bëjnë makinën të hollë dhe të shkëlqyeshme. Teknologjia e përpunimit CNC është miratuar për prodhimin e pjesëve të shtuara nga makineritë, dhe ingranazhet precize me materiale të veçanta janë zgjedhur për ingranazhet e transmisionit për të siguruar funksionimin e qetë, të sigurt dhe me zhurmë të ulët të mullirit të topit me shpejtësi të lartë. Motori përmbysës ka funksionin e mbylljes së frenave, i cili mund të ndalojë përmbysjen në çdo kënd, është i sigurt dhe i besueshëm. Mulliri me top është i lehtë për t'u përdorur për shkak të ekranit me prekje të mikro-kompjuterit pasi ndërfaqja e tij është e thjeshtë dhe intuitive. Ky lloj mulli me top mund të realizojë kontrollin e alternuar përpara dhe prapa, dhe ka funksione të memories së kohës dhe fikjes.

Table 3 Technical Parameters For Heavy-duty Full-directional Planetary Ball Mill res of Tencan Full-directional Planetary Ball Mill

Drive ModeMakinë ingranazhesh
Operacioni ModeTwo or four mill jars can be used for each grinding
Max Capacity for MaterialsMë pak se 1/3 e çdo vëllimi kavanoz
Kapaciteti total maksimal: më pak se 1/3 e vëllimit total të kavanozëve
Madhësia e ushqimitSoft and crispy materials ≤ 10mm
Other hard materials ≤ 3mm
Granulariteti i daljesSmallest granularity can be achieved to 0.1μm
Rotation Speed Ratio1: 02
Max Continuous Operating TimeOrari 72
Materialet e kavanozëve të mullirit të disponueshëm304 Çelik inox, çelik inox 316l, Zirkoni, Najlon, PU,
Qeramikë alumini (korundi), PTFE, agat, karabit tungsteni

Table 1 Parameters For Tencan Heavy-duty Full-directional Planetary Ball Mill

Nr ModelspecifikimetMadhësitë e përputhshme
 të Kavanozëve të Mullirit
Matched QuantityMadhësitë e përputhshme
e Kavanozëve të Mullirit me vakum
QXQM-2020L2L-5Lcopë 41L-4L
QXQM-4040L4L-10Lcopë 42L-5L

Table 2 Technical Parameters For Tencan Heavy-duty Full-directional Planetary Ball Mill

Nr ModeltensionFuqijaShpejtësia e rrotullimitzhurmë
QXQM-20380V-50Hz4.0KW50-430 rpmMë pak se 65db
QXQM-40380V-50Hz5.5KW40-390 rpmMë pak se 65db

Table 3 Technical Parameters For Tencan Heavy-duty Full-directional Planetary Ball Mill

Nr ModelKontrolli SpeedNet WeightPërmasat neto
QXQM-20Kontrolli i frekuencës1150kgs1700 * 1210 * 1300mm
QXQM-40Kontrolli i frekuencës1400kgs1900 * 1450 * 1480mm


Rastet e Aplikimit të Mullirit të Ballit Planetar

x-5

Rastet e Aplikimit të Mullirit të Ballit Planetar

x-6

HETIM

Emri juaj *

Emri i Kompanise

Shteti

Numri telefonit

E-mail *

Kërkesa juaj