Të gjitha kategoritë
EN

Llokoçis Ball Mill

Shtëpi> PRODUKTE > Llokoçis Ball Mill

Stir-Ball-Mill-3
JM-20L (1)
JM-20L (2)
JM-20L (3)
JM-20L (4)
JM-20L (5)
Mulliri me top me trazim të lehtë
Mulliri me top me trazim të lehtë
Mulliri me top me trazim të lehtë
Mulliri me top me trazim të lehtë
Mulliri me top me trazim të lehtë
Mulliri me top me trazim të lehtë

Mulliri me top me trazim të lehtë

Goditjet: 14

Aplikacion
Zbatohet gjerësisht në fushat e silikatit të zirkonisë, zirkonisë, oksidit të aluminit, qeramikës, kimikateve, materialeve elektronike, materialeve magnetike, prodhimit të letrës, pikturës, mineraleve jometalike, materialeve të reja, veshjes, grafitit, karbonatit të kalciumit, mjekësisë etj. .

  • Video
  • Përmbledhje
  • Parimi i punës
  • Veçori/përparësi
  • Data Sheet
  • Aksesor i përputhshëm

Mulliri me top të trazuar përbëhet kryesisht nga kavanoza me media bluarëse të brendshme, pajisje nxitëse dhe pajisje të tjera ndihmëse si pajisje riciklimi, pajisje ftohëse, pajisje kohore, kontrollues rregullues të shpejtësisë, etj. Përparësitë e saj për efikasitet të lartë dhe granularitet të imët plotësojnë kërkesat teknologjike të proceseve të ndryshme . Mulliri i përzier me top është një lloj pajisje ideale që përdoret për të shtypur materiale të reja dhe për të studiuar pikturën për universitete, qendra kërkimore dhe ndërmarrje për shkak të veçorive të tij të grumbullit të vogël, fuqisë së ulët dhe çmimit të ulët.


1

2

3

4

Kur makina rrotullohet me shpejtësi të lartë nën drejtimin e boshtit kryesor dhe media bluarëse lëviz në mënyrë të parregullt në të njëjtën kohë, materiali i bluarjes mund të grimcohet, bluhet dhe pritet në pluhur me grimca të imta. Madhësia, forma dhe raporti i përputhjes së mediave bluarëse mund të ndikojnë në rezultatin e bluarjes. Në përgjithësi, sa më i madh të jetë media e mullirit, aq më i imët është pluhuri bluar. Një raport i duhur i ndeshjes së mediave bluarëse dhe rregullimi i duhur i shpejtësisë së rrotullimit mund të ketë efekt më të mirë bluarjeje.

5

1. Shkalla e lartë e përdorimit të energjisë, duke kursyer energji
2. Granulariteti është i rregullueshëm duke rregulluar kohën e bluarjes
3. Më pak dridhje, zhurmë e ulët
4. Strukturë e thjeshtë, funksionim i lehtë
5. Plotësojnë kërkesat e proceseve të ndryshme, realizojnë prodhim të vazhdueshëm ose me ndërprerje
6. Kavanoz me xhaketë, i lehtë për të kontrolluar temperaturën e bluarjes
7. Shërbimi i personalizuar është i disponueshëm. Mund të zgjidhen dhe porositen funksione të veçanta si koha, rregullimi i shpejtësisë, riciklimi, kontrolli i temperaturës.
8. Një shumëllojshmëri kavanozësh bluarëse në materiale të ndryshme është në dispozicion për opsionin e klientit si çelik inox, qeramike zmeril, poliuretani, zirkoni etj.

Rastet e Aplikimit të Mullirit të Ballit Planetar
6
Rastet e Aplikimit të Mullirit të Ballit Planetar
7

Parametrat kryesorë të mullirit të topave të trazuar
Model nr.Qarkulloj
Shpejtësi
(Rpm)
Vëllim
(L)
Ngarkesë
Kapaciteti
(L)
Furnizimi me energji elektrike
(KW/V)
Në dispozicion
Kavanoza
Madhësia e ushqimit
(Mm)
prodhim
Granulariteti
(μm)
Modaliteti i kontrollit të shpejtësisëKategori
JM-1L50-140010.350.37KW/220VStainless çeliku
Najloni
Alumina Qeramike
PU
zirconia
Agat
PTFE
≤5Μ1μmfrekuencë
shpejtësi
rregullues
laborator
shkallë
JM-2L50-140020.70.37KW/220V≤5Μ1μm
JM-3L50-140031.050.37KW/220V≤5Μ1μm
JM-5L60-60051.750.75KW/220V≤5Μ1μmfrekuencë
 rregullues shpejtësie
or
Shpejtësia fikse
mjedis
Për blerësin
 alternativë
Lloji i vogël
JM-10L60-560103.51.5KW/220V≤10Μ1μm
JM-15L60-380155.252.2KW/380V≤10Μ1μm
JM-20L60-3802072.2KW/380V≤10Μ1μmLloji i dritës
JM-30L60-3103010.53KW/380VÇelik prej karboni
Stainless çeliku
Astar najloni
Astar PU
Astar qeramike alumini
Astar PTFE
≤10Μ1μm
JM-50L60-1405017.54KW/380V≤10Μ1μm
JM-100L60-140100357.5KW/380V≤20Μ1μmIndustrial
Tipi
JM-200L60-1402007011KW/380V≤20Μ1μm
JM-300L60-11030010015KW/380V≤20Μ1μm
JM-500L60-9050017018.5KW/380V≤20Μ1μm
JM-600L60-9060021022KW/380V≤20Μ1μm


Përveç makinës planetare të mullirit me top, fabrika jonë ofron të gjitha llojet e tenxhereve të mullirit, si tenxhere mulliri prej çeliku inoks, tenxhere mulliri me zirkon, tenxhere me mulli me alumin, tenxhere mulliri najloni, tenxhere mulliri PU, tenxhere mulliri tungsteni, tenxhere me mulli metali të fortë dhe mulli najloni i kalitur tenxhere etj. Më tej, ne ofrojmë gjithashtu topa mulliri inox, topa mulliri zirkoni, topa mulliri alumini, topa mulliri PU, topa mulliri me karbon çeliku, topa mulliri tungsteni, etj. 

8

Sugjerime për zgjidhje të përshtatshme rreth kavanozëve dhe materialeve të mullirit

9

Ne gjithashtu mund të ofrojmë të gjitha llojet e topave të mullirit si topa çeliku inox, topa zirkonia, topa alumini, topa PU, topa çeliku të karbonit, topa tungsteni, topa agat, topa metalikë të fortë, topa të nitridit të silikonit, topa çeliku rezistent ndaj konsumit të lartë, topa çeliku mangani , topa najloni, karabit të çimentuar, xhami kristali dhe materiale të tjera të veçanta metalike.

10

Sugjerime për zgjidhje të përputhshme rreth mediumit dhe materialeve bluarëse

11

12

HETIM

Emri juaj *

Emri i Kompanise

Shteti

Numri telefonit

E-mail *

Kërkesa juaj